Reverse technika – Tippek, trükkök, minden, amit tudni érdemes
A reverse technika megérkezése sok új lehetőséget nyitott meg előttünk, főleg abban az esetben, ha a sablonos építés nem éppen a kedvencünk. Milyen nehézségek, milyen buktatók rejlenek benne, és mire érdemes figyelnünk? Nézzük meg!
Anyagválasztás
Bár a reverse technika leginkább a polyacrylgel anyaggal terjedt el, de bátran használhatjuk akár porcelán anyaggal, akár építő zselékkel. Porcelán esetén akár előre elkészíthetjük a tip belsejébe a tervezett körmöt, és utolsó lépésként egy vékony, friss gombóccal rögzítjük azt a körömre. Azonban ügyeljünk arra, hogy a porcelán szinte teljes kötését meg kell várjuk, mielőtt lepattintjuk a tipet, érdemes tehát a műanyag rögzítőket használni, mivel itt az UV-fényre kötő anyagok esetében kicsit többet kell várni a kötési folyamat lefolyására.
Zselék esetén bátran használhatunk akár lágyabb anyagokat is, de ez esetben több réteggel kell dolgoznunk, amelyekkel feltöltjük a tipet, és végül egy kisebb anyagmennyiséggel tudjuk a körömre rögzíteni azt. Sűrűbb anyagok esetén kevesebb, akár egy réteg is elég lehet akkor, ha az anyag szépen tartja a formáját és nem folyik be a tip közepébe.
Tip kiválasztása – méret
A megfelelő tip kiválasztása kulcsfontosságú, hiszen ez fogja megadni a köröm tartósságát. Ha túlságosan keskeny tipet választunk, akkor nem lesz elegendő az anyagvastagság, emiatt könnyen letörhet a köröm. A túl széles tip esetén pedig ráfolyik az anyag az oldalsó sáncokra, amely levegősödést okoz.
A megfelelő tip kiválasztásánál azt érdemes figyelembe venni, hogy fentről nézve a sarokpontoknál a körömlemez és a tip fala között mindkét oldal legalább 0,5 mm, de legfeljebb 1 mm távolság legyen. Ez pontosan elegendő hely a megfelelő anyagvastagsághoz, amelyből akár finoman még reszelhetünk is.
Tip kiválasztása – forma
A tip formáján ez esetben az íveltséget értjük, hiszen reverse technika esetén nagyon fontos, hogy a felhelyezett tip és a természetes körömlemez összhangban legyen. Egyenes vagy kanál formájú körmök esetén szinte bármilyen (normál lapos, íveltebb vagy balance pontos) tipet választhatunk, a köröm megfelelő anyagot fog felvenni a tartóssághoz. Domború, karvaly körmök esetén azonban rendkívül körültekintően kell kiválasztanunk a tipet, mert ha sokkal laposabb vagy balance pontos tip esetén jóval egyenesebb a tip, mint a természetes körömlemez, úgy az ujjbegy végénél a két felület elválik egymástól, a tipben lévő anyag nem érintkezik a körömlemezzel, gyakorlatilag a levegőben fog futni. Ilyen esetben nem megoldás a tip lefelé billentése sem, hiszen akkor a kutikula mentén fog felemelkedni a tip. Ez esetben érdemes olyan reverse tipet választanunk, amely erősebb ívű vagy a féltip verzióját használni, amellyel a szabadszélt kialakítjuk és kvázi, mint egy épített alaprétegre, rádolgozunk a megfelelő felület és vastagság kialakításáig. Ez már nem a klasszikus reverse technika, hiszen itt a felület reszelésére szükség van.
Gondolkodjunk fordítva
Beépített díszítések, babyboomer vagy ombre hatás kialakításánál fordítva kell gondolkodnunk, hiszen a körmöt a felszíntől kezdjük el felépíteni: először kerül a tipbe az, ami a felületen fog elhelyezkedni, és utána jönnek a mélyebben fekvő részek. Érdemes tehát azokkal az anyagokkal kezdeni, amelyek kissé átlátszóak, például a glittereket, pelyheket tartalmazó rétegek vagy babyboomer esetén az enyhén áttetsző rózsaszin, és a mélyebb rétegekben használni a fedő színeket, a körömágyhosszabbító színt és a fehéret is.
Emellett törekedjünk arra, hogy alapvetően vékony rétegeket használjunk, különösképpen a széleken és a szabadszél végén, hiszen a reverse tipes technika lényege, hogy a tip eltávolítása után nagyon minimálisat reszelünk, inkább csak bufferozunk, maga a köröm pedig a széleken vékony, a sarokpontoknál kecses. Tökéletes végeredményre vágysz? Reverse tip kisokos – A még könnyebb szalonmunkáért című cikkünkből megtudhatod, mely termékeink használatával készítheted el gyorsan vendégeid körmét.
Cikk szerzője:
Darabos Évi