Milyen típusú körmök vannak? – Mindegyiket máshogy kell kezelni?
Gyakran merül fel a kérdés, hogy miért van az, hogy a különböző vendégeknél ugyanaz a típusú köröm más és más végeredményt mutat? Bizony sokszor lehetnek különbségek attól függően, hogy a vendégnek milyen típusú körömformája van és azok milyen irányban növekednek. Ennek megfelelően néha korrigálnunk kell a növekedési irányt, máskor pedig apró trükköket kell bevetnünk, hogy a végén kecsesebb körmöket kapjunk. Mik ezek az esetek?
Lefelé növő, karvalyosodó köröm:
Sokszor fordul elő, akár az összes körmön, de sokszor egy-egy körmön is, hogy a köröm növekedés közben lefelé hajlik, ezáltal íveltebbé válik, ami hétről hétre jobban látható, lefelé görbülő körmöket eredményez.
Mit tehetünk?
Töltésnél a köröm szabadszéli részén hagyjunk picit vastagabb anyagot, erre töltsük rá a kívánt anyaggal és technikával az új anyagot, majd kötés után alulról csiszoljuk ki a szabadszéli részt, például a Csiszolófej - Ezüst Kúp Karbid Fej Finomításhoz #2 segítségével (PNG4121), vékonyítsuk fel, ezáltal visszaemeljük az eredeti, egyenes irányba a körmöt. Ezt minden töltésnél ismételhetjük, de ha ez nem elegendő, akkor érdemes lerövidíteni a szabadszélt, és emelt sablonozással korrigálni a növési irányt.
Felfelé növő, kanál alakú köröm:
Ritkábban, mint a karvaly köröm, de előfordul, hogy a köröm épp ellenkezőleg, felfelé növekszik, amely párosulhat azzal, hogy eközben a körömágy közepén bemélyed a körömlemez, a kanál formához hasonló, negatív ívet vesz fel.
Mit tehetünk?
Ilyenkor a szabadszélt a lehető legvékonyabbra kell reszelnünk, míg a köröm közepén kissé meghagyni az anyagvastagságot, majd a töltés során nagyon minimális C-ívet készíteni.
Szélesedő, legyező formájú köröm:
Ilyenkor az oldalsó sáncok nem párhuzamosak, hanem a szabadszél felé szélesednek.
Mit tehetünk?
Építéskor például hajlítással párhuzamossá vagy akár enyhén szűkülővé tudunk tenni, majd reszeléskor a párhuzamreszeléssel tudunk tovább korrigálni. Töltés során a párhuzamreszelésnél enyhén szűkülő oldalvonalak ellensúlyozzák a szélesedő sáncokat.
Rövid, széles körömágy:
Ebben az esetben a körömágy formája a keskeny, hosszúkás téglalap forma helyett inkább négyzet (nagyjából ugyanolyan hosszú, mint széles), néha pedig fordított téglalap (szélesebb, mint a hossza).
Mit tehetünk?
A körömágyhosszabbító anyagokat erre az esetre találták ki, amikor kissé hosszabbra hagyjuk a szabadszélt, és fedő hússzínű anyaggal optikailag hosszabbra készítjük a körömágyat, majd a maradék, rövid fehér szabadszéllel azt az optikai hatást keltjük, mintha hosszú, keskeny körömágyat látnánk. Emellett az ívelt, mandulaformájú mosolyvonal tovább kecsesíti a körmöket.
Néhány apró trükkel tehát nagyon szépen tudjuk korrigálni az alap adottságokat, amelyekért vendégeink nagyon hálásak lesznek, és örömmel járnak vissza hozzánk. Ha szeretnéd megtudni, hogyan válaszd ki vendégeid számára a megfelelő körömágyhosszabbító színt, olvasd el Milyen bőrtípushoz milyen körömágyszínek illenek építéskor? című cikkünket is!
Cikk szerzője:
Darabos Évi