Így tartsd meg a vendégeid! – Ezt kell tudnod az alapozó zselékről
Sokat halljuk géllakkozással kapcsolatban az Elastic Rubber Base Gel és a Fiber Base Gel anyagok nevét, de mik is ezek pontosan, miben hasonlítanak, és mik köztük a különbségek?
A két anyag jellemzője megegyezik abban, hogy géllakkozás alaprétegeként használjuk őket. Mindkettő alkalmas arra, hogy vékony vagy erősített géllakk alapot készítsünk belőlük, sőt, mindkettő alkalmas arra is, hogy sablonnal hosszabbítsuk a körmöket, legyen szó akár a színtiszta, a cover vagy a színes változataikról. A különbség egyrészt az állagukban, másrészt kötés után a szerkezetükben érzékelhető.
Sűrűség
Az Elastic lágyabb, folyékonyabb anyag, felhordás után könnyen terül, és pillanatok alatt kialakítható vele az egyenletes felület és az enyhe C-ív. A Fiber a benne található üvegszálak miatt enyhén sűrűbb állagú, emiatt kevésbé folyik, szép felületet képez, mégis megtartja a kialakított formát.
Tartás
Az Elastic kötés után erős, mégis rugalmas szerkezetet hoz létre, ezáltal könnyen követi a természetes körömlemez mozgását, hajlását. Ez a rugalmasság a vendég számára nagyon természetes érzetet ad, ugyanakkor ez szab határt annak is, hogy milyen hosszúságú köröm elkészítésére alkalmas: rövidebb, 3-5 mm-es szabadszél megtartására képes, akár sablonon történő építés esetén.
A Fiber az üvegszálak miatt erősebb, érzetre is keményebb belső szerkezetet alakít ki, ami ugyanakkor levezeti az ütéseket, rugalmas és tartós körmöket eredményez. A vendég számára keményebb, stabilabb érzetet nyújt hosszabb, akár 5-8 mm-es szabadszél esetén is, sablonos építés esetén is.
Mikor melyiket válasszuk?
A legfontosabb, hogy egyik anyagra sem mondhatjuk azt, hogy jobb, mint a másik, mert eltérő tulajdonságaik miatt egyik egyik esetben, míg a másik más esetben lehet ideális. Ha a vendégünk szereti a természetes érzetű körmöket, ha alapvetően erős, rugalmas körmökkel rendelkezik, csak hamar lepattog róla a lakk, néha megtörik a saját körme, nem tudja megnöveszteni, akkor számára ideális lehet az Elastic gel, hiszen kissé erősebb, rugalmas körmöket hozhatunk vele létre, amelyen a géllakk szín 3-4 hétig is tartósan megmarad.
Ha azonban gyenge, hajlékony, beszakadozó, esetleg lemezesen szétváló körömlemezről van szó, akkor érdemes lehet inkább a Fiber gel-t választani pl. Fiber Gel Vitamin - Üvegszálas Erősített Gél Lakk Alap 8ml - Clear, mert az üvegszálak miatt extrém erős tapadást hoz létre, képes beépülni a körömlemez rétegei közé is, az erősebb belső szerkezet segítségével pedig képes a gyenge, hajlékony körmöknek is tartást biztosítani. Ugord át a Gél Lakk Fázist! c. cikkünkből megtudhatod, milyen értékes vitaminokkal ápolja a töredezett körmöket.
Ha pedig még erősebb tartásra lenne szükség, akkor mindkét anyagot bátran kombinálhatjuk a Hardener powder-rel, amelyet az alaprétegbe szórva vagy keverve még erősebb tartást és tapadást biztosíthatunk a körömnek.
Cikk szerzője:
Darabos Évi