Honnan tudom, milyen típusú körömforma áll jól vendégeimnek? Mit ajánljak?
A vendégek sokszor kérik a segítségünket abban, hogy milyen formájú köröm áll nekik jól. Alapvetően jól alkalmazható szabály, hogy a rövidet hosszabbítjuk, a széleset keskenyítjük. De pontosan mit is jelent ez?
Széles körömágy és/vagy vastag ujjak:
A széles körömmel rendelkező vendégek esetén a párhuzamos oldalak, akármennyire hosszúak is, nem fognak szépen mutatni, ezért ilyen esetben szűkülő formákat készítünk: mandula formájú körmöt (klasszikus mandula, modern mandula, orosz mandula) vagy hajlított, enyhén szűkülő szögletes, esetleg balerina vagy coffin formát javasoljunk.
Rövid körömágy:
Az önmagában rövid körömágy nagyon hálás, mert picit hosszabb szabadszéllel, cover anyaggal és szép ívelt mosolyvonallal a legtöbb forma szépen nyújtja: mandula, szögletes, coffin, balerina.
Szélesedő körömágy:
Ez az egyik legnehezebb forma, alapvetően a párhuzamos oldalak egyáltalán nem mutatnak szépen, mindenképpen szűkülő oldalvonalakat érdemes alkalmazni. Azonban a túlságosan szűkülő, például mandula forma 2-3 hét elteltével, amikor látványos lenövés lesz, nagyon furcsán fog mutatni, ráadásul statikailag nagyon meg is gyengül. Ilyen körömforma esetén ideális a coffin, a balerina vagy az ovális formák, amelyek enyhén szűkülő oldalukkal szép látványt adnak.
Keskeny, hosszú körömágy és/vagy vékony ujjak:
Bizony, ezeknél a körmöknél sem mindegy, hogy milyen formát alkalmazunk, hiszen egy ilyen keskeny körömnél az erősen szűkülő formák főleg hosszabb köröm esetén nem mindig mutatnak szépen. Érdemes a kettő közül az egyiket választani, tehát ha szűkülő formát készítünk (például mandula), akkor kicsit rövidebb hosszt választani, hosszabb köröm esetén pedig inkább enyhe szűkülést alkalmazni.
Ferde köröm:
Sokszor nem is a körmök, hanem az ujjak állása miatt lesz az összhatás kevésbé szerencsés, ezért ha a vendég ujjai nagyon görbék, valamilyen irányban oldalra elhajlanak, akkor mindenképpen törekedjünk a köröm formázása során az ellenkező irányba korrigálni a hajlást, és érdemes nem túl hosszú szabadszélt hagyni, mert a rövidebb köröm kevésbé hangsúlyozza a ferdeséget.
Látható, hogy érdemes mindig az ideális, közép irányba terelni az összhatást, ezzel pedig az esetek többségében szép, harmonikus eredményt érhetünk el. Szeretnéd vendégeid bőrszínéhez a leginkább passzoló körömágyhosszabbító színt választani? Olvasd el Milyen bőrtípushoz milyen körömágyszínek illenek építéskor? című cikkünket!
Cikk szerzője:
Darabos Évi