Évezredekig tartó út – a méhviasztól a géllakkig
Jelen blogcikkünkben nem célunk bemutatni a körömlakk történetét – noha meglehetősen izgalmas téma, biztosan Te is szívesen olvasnál róla –, elég az hozzá, hogy Kínából ered időszámításunk előtt 3000 környékéről, de Egyiptomban és a világ más tájain is bevetették a kéz díszítésére. Vagyis a nők immár ötezer éve fontosnak tartják, hogy szép legyen a kezük, és azóta használnak különféle eszközöket, alkalmaznak bizonyos módszereket a körmük díszítésére. Az évszázadok során a méhviaszt, a tojásfehérjét, a zselatint, a hennát, a kármint, a bergamottolajat és más anyagokat a polimerek és a különféle adalékanyagok váltották fel, napjainkra pedig a géllakk hódította meg a világot.
Miben keresendő a géllakk népszerűsége?
Ha rövid választ keresel a fenti kérdésre, akkor azt mondanánk, hogy azért, mert egyszerű a használata, és tartósabb, mint a hagyományos körömlakk. Ha a részletek is érdekelnek, olvass tovább! A géllakk csoda tulajdonsága, hogy 2 héten keresztül tart, a felvitele pedig olyan egyszerű, mint a körömlakké – vagyis a kettő ötvözete, de kompromisszumok nélkül, bizonyára ebből fakad a töretlen népszerűsége.
A jó minőségű géllakk tulajdonságai
- Nem kopik vagy pattogzik le, így Neked sem kell naponta foglalkoznod a körmeiddel. Csak gondold végig, mennyi időt fordítasz a körmeid ápolására és festésére, ha hagyományos lakkot használsz! Jóformán naponta kell leszedned és újrafestened, hiszen a hagyományos lakk könnyen leválik a köröm felületéről, ami bizony nem túl esztétikus látvány.
- A sima műköröm zseléhez és porcelánhoz képest a géllakk viszonylag rugalmas anyag, ami nem elhanyagolható szempont a köröm védelmét illetően. Mindennapos tevékenységeink során nagyon sokat használjuk a kezünket és az ujjainkat, a körömnek pedig van egy természetes mozgása, amit a géllakk sokkal jobban képes követni a merev anyagból készült megoldásokkal ellentétben.
- A géllakk kimondottan tartós, több hétig is díszítheti körmeidet anélkül, hogy sérülne, hiszen kiválóan tapad.
- Oldhatóságából kifolyólag pedig egyszerűen eltávolítható, mindössze a megfelelő oldószert kell hozzá használnod, nincs szükség kellemetlen reszelésre. (Emiatt ugyanakkor arra is figyelned kell, hogy milyen anyagokkal kerülsz kapcsolatba otthon vagy a munkád során, mivel az aceton mellett egyéb vegyszerek is képesek megoldani a géllakkot. Ha ilyen anyaggal kell dolgoznod, használj gumikesztyűt a szép körmöd védelmében!)