Csillámporok tengerében és felhasználási javaslatok 5+1 tipp
A csillámporok mondhatni ősidők óta a szakmánkat kísérik, időről időre változik az, hogy milyen szemcseméret, esetleg milyen formájú csillámok a divatosak, hogy a teljesen fedő fémes hatások, a kissé vizes hatású áttetszőek vagy éppen a többfajta színben játszó multicolor csillámok, de ami örök az az, hogy a körmöknek kell a csillogás.
Jöjjön néhány ötlet arra, hogy milyen módon tudjuk a meglévő csillámainkat felhasználni:
1. Átlátszó zselébe keverés
Erre a célra használhatunk átlátszó építőzselét, géllakk alapot vagy akár Glue Gel-t is, így gyakorlatilag kapunk az anyagcsaládnak megfelelő csillámos zselét, amivel festhetünk vékony sávokat a körömre, amit utána kontúrozhatunk, használhatjuk egy másik színre teljes felületen, amit így csillámossá varázsolhatunk, vagy néhány vékony csillámos résszel kiegészíthetjük a meglévő mintánkat. Egyszerű és sokoldalú felhasználási módot tesz lehetővé.
2. Többfajta méretű csillám keverése – multisize csillám hatás
Ha összekeverünk legalább kettő, de inkább három méretű csillámot (apró porszerű, kisebb hexagon, nagy méretű hexagon), úgy tökéletes alapot kapunk például glitter ombre körmökhöz. Itt egy vékony réteg friss anyagba (clear építő zselé, Glue Gel - Ragasztó zselé 15ml) nyomkodjuk bele a glitter keveréket, és kissé ritkítsuk el egyik irányba, így ráhúzva a fedő anyagot (tejfehér, nude vagy akár szín) gyönyörű átmenetet készíthetünk, amelynek mélyén átsejlenek a glitter szemcsék.
3. Felületre szórás – sugar effekt
Ehhez a hatáshoz csak az aprószemű csillámot tudjuk jól használni, hiszen a szemcséket a még meg nem köttetett anyagba szórjuk (minta vagy teljes felület is lehet) és így köttetjük meg, a csillámok fedés nélkül a köröm felületére kerülnek. Azért, hogy ne karcoljanak, fontos az apró szemcseméret. Erre a célra használhatunk pl. Delux Gel-t vagy Glue Gel-t (minta esetén), illetve fixálásmentes fényzselét, pl. Extreme Gloss Top Gel-t (teljes felület esetén).
4. Sellőpor hatás
Amikor a megköttetett anyag (pl. géllakk szín vagy Color Rubber Base) ragacsos rétegébe finoman belenyomkodjuk az apró-közepes méretű porszemcséket, majd finoman elsimítjuk őket a felületen, akkor egy egészen jellegzetes, tömör csillogó felületet kapunk, amit azonban mindenképpen fednünk kell legalább egy, vastagabb réteg fényzselével azért, hogy a szemcsék ne álljanak ki se a köröm felületén, se az éleknél. Erre a célra használhatjuk például az Extreme Gloss Gel-t vagy egy vékony réteg Glue Gel-t Cool Shine Top Gel-lel fedve. Tegyük rendbe a fedőket – Az összes Top gél egyszerű, egy-egy mondatos bemutatása című cikkünkből megtudhatod, hogy melyek a fő különbségek a top gélek között.
5. Csillámos építő zselé
Nagyon népszerű a vendégek körében a nude vagy fehér színű csillámos köröm, amit pillanatok alatt elkészíthetünk úgy, hogy egy kisebb adag építő zselébe belekeverjük a kiválasztott csillámporokat, amik jellemzően fehér-rózsaszín tónusúak, lehetnek kisebb és nagyobb szemcséjűek, és óvatosan átkeverjük, hogy a lehető legkevesebb buborék kerüljön bele. Ezzel a keverék anyaggal gyorsan és egyszerűen elkészítjük a körmöt (töltés vagy építés), majd reszelés után már csak fényzselével kell fednünk.
+1: Üveghatású csillám
Egészen egyedi hatást érhetünk el azzal, ha az üveghatású Vitrage géllakkokba csillámokat keverünk és egy színben passzoló szín tetejére visszük fel ezt a keverék, üveges csillámos anyagot, amely egész különleges, mély csillogást fog adni a körmöknek.
Látható tehát, hogy bár régi anyagról van szó, a mai napig is rendkívül sok felhasználási területe van, úgyhogy érdemes őket időnként elővenni a fiók mélyéről.
Cikk szerzője:
Darabos Évi