Az ecsetek világa: építéstől a körömdíszí
Az ecset a felhasznált alapanyagok minősége mellett a legmeghatározóbb tényező, amely a tökéletes körmök kialakításáért felel. A körmöket precíz vonásokkal tarkító ecsetek változatos világában könnyen eltévedhet a laikus felhasználó. Bár nincsenek kőbe vésett szabályok, és szakembere válogatja sokszor, hogy a mozdulatokhoz milyen típusú eszközt választ, néhány speciális kialakítású ecsetről nem árt tudni, hogy mire való.
Az ecsetek típusai és jellemzőik
Az ecsetek szőrének formájától, anyagától és attól függően, hogy milyen technikára alkalmazzák őket, különféle csoportokra oszthatóak. Általánosan érvényes, hogy a természetes szőrből készült ecseteket puhaságuk és jó nedvszívó képességük különbözteti meg a szintetikus ecsetektől, de mindkét szőrtípussal lehet építeni és díszíteni is, attól függően, hogy mennyi szőr található az adott ecsetben.
Más tulajdonságok, például a méret és a vastagság eleve predesztinálják az ecseteket a használat típusára. A méretesebb, nagyobb fejszélességű ecsetek több anyag egyidejű felvitelére alkalmasak, így felgyorsíthatják a munkafolyamatot. Nem alkalmasak azonban az apró részletek kidolgozására, amelyhez érdemes vékony fejű ecsetet választani.
A műkörömépítés két változata, a porcelán és zselés műköröm merőben eltérő ecsetválasztást igényel. A hagyományos porcelán műkörmöknél egyértelműen a pontvégű ecset az ideális döntés, hiszen a lapított ecsetfej és az egy pontba összefutó szőrszálak rendkívüli precizitást tesznek lehetővé.
A zselés körömépítés esetében az egyenesre vágott végű, szögletes vagy lekerekített sarkú típusok kerülnek előtérbe. Ezek között megtalálhatóak a sűrűbb anyagok felvitelére alkalmas rövid és kemény, illetve a hosszú és puha változatok is, amelyekkel hígabb anyagsűrűség esetén érdemes dolgozni.
A különböző technikájú körömfestésnél speciális kialakítású ecsetek segítenek a szakembereknek.
A legszebb 3D- hatást a körmökön hengeres kialakítású, egy pontban végződő ecsettel lehet elérni. Ezek hasonlóak a porcelánnál alkalmazott építő ecsethez: felvitelre, eldolgozásra és a részletek aprólékos megrajzolására egyaránt alkalmasak.
A ferde végű ecsetek a „one move” technikában remekelnek, de árnyékoláshoz és az ombre stílusú színátmenetek esetében is sikerrel alkalmazhatóak. Az egy mozdulat technikával könnyen és gyorsan, precíz vonalakból felépített mintát hozhatunk létre. A mozdulatok kis gyakorlással elsajátíthatóak.
A megfelelő ecsetkészlet hiánya körömfestés közben váratlan akadályokat gördíthet elénk. Ha szeretnénk az elképzelt körmöket viszontlátni a valóságban, szerezzük be legalább az alapfunkciókhoz passzoló típusokat!