3+1 tanács problémás körmök esetére
Sokszor kérik az üzletbe érkező vendégek, hogy segítsünk, adjunk tanácsot, milyen anyaggal, technikával készüljön a körmük, de ilyenkor mi alapján tudunk javaslatokat tenni, és mit tegyünk kimondottan problémás körmök esetén?
1. Rágott köröm
Sajnos viszonylag gyakran találkozunk rágott körmű vendéggel, ilyenkor több tényező is befolyásolja a munkánkat. A körömlemez kicsi, szabálytalan formájú, a körülötte lévő bőr sebes, megvastagodott, sokszor a köröm szintje felé magasodik. Ilyenkor jó megoldás lehet a porcelán speciális sablon technikával, hiszen rendkívül erős tapadással bír, kötés után nagyon erős, strapabíró az anyag szerkezete. Jól bírja az eltorzult arányokat, amikor rövidebb a körömágyi rész, mint a szabadszél, töltésnél pedig könnyen és gyorsan pótolható az esetlegesen kipattant-kirágott körömrész.
2. Vékony, túlreszelt köröm
Az elvékonyított, túlságosan megreszelt körömfelület speciális kihívás, egyrészt azért, mert a köröm alapja gyenge, hajlékony, másrészt érzékeny nyomásra, hőre. Ideális választás ilyenkor az Acrylgel Prime termékcsalád, hiszen az erős anyagszerkezet puhább körömlemezen is stabil tapadást és erős körmöket eredményez, ráadásul kötés közben alig keletkezik hő, így nem okoz fájdalmat a vendégnek.
3. Felválásra hajlamos köröm
Szerencsére viszonylag ritkán, de előfordul olyan eset, amikor mindent ugyanúgy csinálunk, mint más vendégeknél, töltéskor mégis felvált körmökkel érkezik a vendég. Ha már minden anyagcsoportot kipróbáltunk, és még mindig fennáll a probléma, akkor érdemes kipróbálnunk egy kombinált alapréteget, amelynél Fiber vitamine gel-be köttetés előtt Hardener powdert szórunk, és néhány másodperc várakozás után, hogy a szemcséket beigya a zselé, köttetjük a körmöt. Ezután tetszőlegesen készíthetjük a körmöt az eredeti elképzelés szerint építő zselével, acrylgel/polygel-lel vagy akár erősített géllakkozást Fiber vagy Elastic alapozó zselékkel. Töredező, lemezes körmök? Így erősítsd meg egy életre! című cikkünkből megtudhatod, milyen sokrétűen használhatod a Hardener powdert.
+1. Izzadós kéz
Az izzadós kéz egyrészt a munkánk során okoz fejfájást, hiszen mértékétől függően komoly csúszásveszélyt jelent, emellett a sablon is nehezen tapad meg rajta. Érdemes előkészítés előtt-közben akár többször is átfújni Prep spray-vel, és ha nem szeretnénk a sablonnal bajlódni, akkor akár a Full coverage technika lehet nagy segítségünkre, amire kis formázás és bufferozás után már csak a géllakk kerül vagy az Acrylgel tip technika, ahol fordított technikával készíthetünk épített körmöket. Ha azonban mégis a hagyományos épített technika mellett döntenénk, akkor az Iron sablon extrém erős tapadásával lehet a megfelelő választás.
Cikk szerzője:
Darabos Évi